CISST Hapiste Sağlık

Hapishanelerdeki hastaların durumları, hakları, ihtiyaçları

“Hasta mahpus Keleş’in annesi: Beni tanıyamadı”

Girişimlerin ardından tedavi için hastaneye kaldırılan epilepsi hastası Selami Keleş’in annesi Güzel Keleş, hastanede oğlunu sadece 2 dakika gördüğünü belirterek, “Oğlumu tanıyamadım. O da beni tanımadı. Yanımda titriyordu” diyerek serbest bırakılmasını istedi.

İnsan hakları savunucuları ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş’ın yoğun girişimleri sonucunda 24 Ocak’ta tutuklu bulunduğu Düzce T Tipi Kapalı Cezaevi’nden Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edilen epilepsi hastası Selami Keleş’in hastanede tedavisine devam ediliyor. Keleş’in kuzeni Üzeyir Kılgı, Keleş’in ilk güne göre biraz daha iyi olduğunu ve yemek yiyebildiğini dile getirdi.
‘SERBEST BIRAKILSIN’
1 Şubat günü hastaneye giden Keleş’in annesinin sadece birkaç dakika oğlunu görebildiğini aktaran Kılgı, Keleş’in ne ailesiyle ne de avukatıyla görüştürülmediğini söyledi. Kılgı, “Doktoru avukata, ‘durumu ilk güne göre iyidir. İlk gün geldiğinde yemek bile yiyemiyordu. Şimdi yemek yiyebiliyor. Hastalığını her boyutta inceliyoruz ve hem psikolojik hem de ilaç tedavisi devam ediyor’ diye aktardı. Keleş halen bir şey hatırlamıyor. Bizler bir heyet raporu bekliyoruz. Evet tedavisi yapılıyor. Ancak bizler ailesinin yanında Keleş’in tedavi olması için serbest bırakılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.
‘DURUMU KRİTİK’
Keleş’in annesi Güzel Keleş, oğlunun bir kişinin yardımıyla kendisinin yanına getirip, iki dakika sonra tekrar götürüldüğünü söyledi. Anne Keleş, “Ben oğlumu tanıyamadım. O da beni tanımadı. Sadece kendisini iki dakika görebildim. Yanımda titriyordu. Ben onu bir anne olarak o halde görmekten çok büyük bir üzüntü duydum. 2 dakika sonra tekrar götürdüler, odasına. Oğlumun durumu kritik, sadece yemek yiyebiliyor. Şu anda tek başına bir odada tedavi ediliyor. Tek odada kalmasından dolayı rahat değilim” dedi.
TEDAVİSİ GECİKTİRİLDİ
“Bir senedir her cezaevine gittiğimde oğlumun o halini gördükçe kahroluyorum” diyen anne Keleş, “Zamanında oğlumun tedavisi yapılsaydı; belki oğlum bu durumda olmazdı. Serbest bırakılmasını istiyorum. Bizlerin gözetiminde tedavisini yapmak istiyoruz” talebinde bulundu.
Mezopotamya Haber 03.02.2018

Yorum yazabilirsiniz (kaydolmaya gerek yok)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Bilgi

This entry was posted on 05 Şubat 2018 by in Hapishanede Hasta Hakları, Hapisteki Hastalar and tagged , , , .

Sayaç

  • 276.208 ziyaret

Bu siteyi takip etmek, yeni eklenen yazıları e-posta mesajı olarak almak için e-posta adresinizi girin.

İletişim

Adres:
CİSST/TCPS
Katip Mustafa Çelebi Mah. Billurcu Sok. No:5/2
Beyoğlu / İSTANBUL

Telefon: 0212 293 69 82
Faks: 0212 293 69 82
Danışma: 0212 252 53 11

e-posta: hapistesaglik@cisst.org.tr
e-posta: info@cisst.org.tr

Web sitesi: tcps.org.tr
Web sitesi: cisst.org.tr  
Blog: hapistesaglik.com
twitter: @HapisteNet

 

 

%d blogcu bunu beğendi: