CISST Hapiste Sağlık

Hapishanelerdeki hastaların durumları, hakları, ihtiyaçları

“Hasta tutuklu Sevmiş’in çocukları: Babamız serbest bırakılsın”

– Tedavisi yarıda kesilerek tekrar Şakran Cezaevi’ne götürülen ve tek kişilik hücrede tutulan Gıyasettin Sevmiş’in çocukları yetkililere, “Hasta babamızı serbest bırakın” çağrısı yaptı.

İzmir Aliağa Şakran 4 Nolu Cezaevi’nde tutulan Wilson hastası Gıyasettin Sevmiş’in, 1 Haziran’da kaldırıldığı İzmir Yeşilyurt Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki tedavisi yarıda kesilerek tekrar götürüldüğü cezaevinde tek kişilik hücreye konulduğu belirtildi. Buna tepki gösteren aile, Sevmiş’in serbest bırakılması için yetkililere seslenerek, kamuoyuna duyarlılık çağrısında bulundu.

‘RAPORA RAĞMEN SERBEST BIRAKILMIYOR’

11 yıldır cezaevinde bulunan tasta tutuklu Sevmiş’in eşi Sultan Sevmiş, eşinin 11 Mart 2014 tarihinde Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nce yapılan muayene sonucunda verilen “Cezaevinde kalamaz” raporuna rağmen serbest bırakılmadığını söyledi.

‘ÇOCUKLARIM BABALARINI ZİYARET EDEMİYOR’

Son bir yıldır Şakran’da bulunan eşini sadece 2 kez ziyaret edebildiğini vurgulayan Sevmiş, bölgede bu kadar cezaevi olmasına rağmen eşinin İzmir’e gönderildiğine dikkat çekti. Tutuklularla birlikte ailelere de ceza verildiğini söyleyen Sevmiş, çocuklarının babalarını göremediğini belirterek, “Çok uzak olması ve ekonomik durumumuz iyi olmadığından dolayı çocuklarımı götüremiyorum. Ya bu rapor göz önünde bulundurularak serbest bırakılmasını ya da yakın bölge cezaevlerinden birisine getirilmesini istiyoruz” diye konuştu. Kayınvalidesinin oğlunun tutuklanması ardından hastalandığını dile getiren Sevmiş, annenin 3 ay önce oğlunu göremeden yaşamını yitirdiğini söyledi.

‘BABAMIZIN SERBEST BIRAKILMASINI İSTİYORUZ’

Babası tutuklandığında bir yaşında olan Helin Sevmiş ise, babasını çok özlediğini ve görmek istediğini belirterek, “Babam 11 yıldır cezaevinde onu görebilmem için yakın bir yere getirilmesini istiyorum” diye konuştu. Büyük kızı Pelin Sevmiş de, “Herkesin kendisini bizim yerimize koymasını ve 11 yıldır babasız nasıl yaşadığımızı anlamasını istiyoruz” diyerek, yetkililere seslendi.

BABAMIN HASTA OLDUĞUNU BİLİYORLAR AMA…

Babasının hiç olmazsa yakın bir cezaevine sevk edilmesini isteyen Navin Şevmiş ise, şunları söyledi: “Kim istemez ki babasının yanında olmasını, ona sarılmayı, onun kokusunu içine çekmeyi. Herkes babasının yanında olmasını ister. Yolda babası ile geçenleri gördüğümüzde içimiz yanıyor. En azında o kadar uzakta olmasaydı belki gidip orada görebilirdik. Arasın, konuşalım istiyorum. Ama en önemlisi babamın hasta olduğunu biliyorlar. Bu hastalığından dolayı serbest bırakılmasını istiyorum.”

dihaber 17.06.2017

Yorum yazabilirsiniz (kaydolmaya gerek yok)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Sayaç

  • 274.628 ziyaret

Bu siteyi takip etmek, yeni eklenen yazıları e-posta mesajı olarak almak için e-posta adresinizi girin.

İletişim

Adres:
CİSST/TCPS
Katip Mustafa Çelebi Mah. Billurcu Sok. No:5/2
Beyoğlu / İSTANBUL

Telefon: 0212 293 69 82
Faks: 0212 293 69 82
Danışma: 0212 252 53 11

e-posta: hapistesaglik@cisst.org.tr
e-posta: info@cisst.org.tr

Web sitesi: tcps.org.tr
Web sitesi: cisst.org.tr  
Blog: hapistesaglik.com
twitter: @HapisteNet

 

 

%d blogcu bunu beğendi: