CISST Hapiste Sağlık

Hapishanelerdeki hastaların durumları, hakları, ihtiyaçları

EYLEMDE SAĞLIK: Dilan Dursun’un durumu düzeliyor #DirenDilan

direndilanfotoğraf 18 haziran gecesi Taksim Meydanında çekildi.

 • Dilan gözlerini açtı!
 • Ankara’da Ethem Sarısülük’ün anma etkinliğine polisin sert müdahalesi sırasında kafasına gelen gaz kapsülü ile ağır yaralanan ve ameliyat edilen Dilan Dursun’un yaşam mücadelesinde olumlu gelişme var. Numune Hastanesi Beyin Cerrahisi’nde ameliyat edildikten sonra birkaç gündür uyutulan Dilan Dursun dün gözlerini açarak, yaşama dönme mesajı verdi. Dilan’ın arkadaşları da eylem yaptı.

  16 Haziranda Ethem Sarısülük için Kızılay’da yapılan anma etkinliğinde polisin insanları hedef alarak attığı gaz bombası kapsüllerinden biri kafasına gelen Hacettepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü 1.Sınıf Öğrencisi Dilan Dursun, kafatası çökmesiyle hastaneye kaldırılmış ve hemen ameliyata alınmıştı. O günden beri uyutulan Dilan Dursun’un Sivas Zara’daki babası hemen gelip, kızının başında yaşama dönmesini beklemişti.

  DESTEK ZİYARETLERİ

  Baba Kazım Dursun’u hastanede ziyaret eden Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fevzi Ayber, üzüntülerini ve “geçmiş olsun” dileklerini iletti. Aile ve doktorlarla görüşen Ayber, polisin vahşi saldırısını kınadı. Ayber Dilan’ın bir an önce sağlığına kavuşması dileğinde bulundu.

  Dilan’ın ailesini ziyaret edenlerden biri de CHP Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemir oldu. Baba Dursun ile görüşen Özdemir, hastanelerde kaç yaralı olduğunu, bakanların bildirmesi gerektiğini söyledi. Dilan için doktorların elinden geleni yaptığını söylediğini aktaran Özdemir, Ethem’den sonra ikinci bir kaybın olmaması dileğinde bulundu.

  ARKADAŞLARI DESTEK VERDİ

  Hastane bahçesinde bekleyen Dilan’ın okul arkadaşlarından Fethiye Özsoy ise, Dilan’ın hastaneye getirilmeden önce bilincinin açık olduğunu, kendilerine telefonla, vurulduğunu haber verebildiğini belirtti. Polisin Dilan’ın TOMA üzerine çıkıp oradan düştüğü gibi iddialar öne sürdüğünü söyleyen Özsoy, Dilan’ın kafatasının arkasından gaz kapsülü ile vurularak yaralandığını ifade etti.

  Öte yandan halen ailesi ve sevenleriyle görüştürülmeyen Dursun kontrol altında tutuluyor. Dursun’un arkadaşları ise Kolej Meydanı’nda vurulduğu yerde nöbet tuttu. Dursun’un fotoğraflarını taşıyan arkadaşları polis saldırısını herkese göstermek için burada bulunduklarını söyledi.(Ankara\EVRENSEL)

Evrensel, 18 Haziran 2013

Dilan’dan iyi haber var

Polis müdahalesi sırasında başına gaz bombası kapsülü isabet ederek yaralanan ve yoğun bakıma alınan Dilan Dursun’un durumu iyiye gidiyor.
Dilan'dan iyi haber var

Haber: MEHMET BİLBER / Arşivi

ANKARA – Ankara’da önceki günkü polis müdahalesi sırasında başına gaz bombası kapsülü isabet ederek yaralanan ve yoğun bakıma alınan Dilan Dursun’un durumunda gelişme var. Başından ağır yaralanan Dilan gittikçe iyileşiyor.

Numune Hastanesi’nde yoğun bakımda bulunan Dilan’ın durumunun iyiye doğru gittiği öğrenildi. CHP ’li vekiller Veli Ağbaba, Hüseyin Aygün, Ali Rıza Öztürk, Ayşe Eser Danışoğlu, Candan Yüceer ve Muharrem Işık hastaneye giderek doktorlarından bilgi aldı. CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, doktorların Dilan’ın başında bir cisme rastladıklarını ancak uzmanlık alanları olmadığı için bunun ne olduğu hakkında bilgilerinin olmadığını söylediklerini aktardı. Aygün, doktorların halen hayati riski olmasına rağmen Dilan’ın tedaviye verdiği tepkilerden umutlu olduklarını bildirdi. CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba da doktorlarla görüşmelerinden sonra durumunun daha iyiye gittiğini öğrendiklerini söyledi.

Vekiller, Dilan’ın anne ve babası Çiçek ve Kazım Dursun’la da görüştü. Aygün ailenin moralinin çok bozuk ve üzgün olduklarını söyledi. Dilan Dursun 16 Haziran’daki eylemler sırasında Sıhhıye’deki çok katlı otoparkın yakınlarında polisin attığı gaz bombası ile yaralanmış ve hastaneye kaldırılmıştı. Ameliyata alınan Dilan yoğun bakımda uyutuluyordu.

Radikal, 19 Haziran 2013

 

Yorum yazabilirsiniz (kaydolmaya gerek yok)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Sayaç

 • 276.258 ziyaret

Bu siteyi takip etmek, yeni eklenen yazıları e-posta mesajı olarak almak için e-posta adresinizi girin.

İletişim

Adres:
CİSST/TCPS
Katip Mustafa Çelebi Mah. Billurcu Sok. No:5/2
Beyoğlu / İSTANBUL

Telefon: 0212 293 69 82
Faks: 0212 293 69 82
Danışma: 0212 252 53 11

e-posta: hapistesaglik@cisst.org.tr
e-posta: info@cisst.org.tr

Web sitesi: tcps.org.tr
Web sitesi: cisst.org.tr  
Blog: hapistesaglik.com
twitter: @HapisteNet

 

 

%d blogcu bunu beğendi: