Hapiste Sağlık

Hapishanelerdeki hastaların durumları, hakları, ihtiyaçları

67 yaşında, kalp yetmezliği + kan kanseri var, tutuklu!

Benim babam 67 yaşında 2 yıldır Kapalı Cezaevinde tutukludur. Bu süre zarfında KLL (Kan kanseri) hastalığına yakalandı (…) Artu bunlara ek olarak kalp yetmezliği mevcut bütün bunlar sabitken İstanbul Adli Tıp Kurumu içerde kalması uygundur diye rapor vermiş

Sitemize gelen bir bilgiyi aşağıda paylaşıyoruz. 67 yaşında, kanser hastası bir adamın cezaevinde ne işi var? Bu insanın tutuklu yargılanmasının, yargılamanın 2 senedir bitmemesinin gerekçesi ne olabilir? ATK neden hastalara “hapiste tedavisi uygun” raporu vermekte israr ediyor?

“merhabalr öncelikle kolay gelsin ve böyle bir platform kurup bu tür sorunlara duyarlılık gösterdiğiniz için sizi tebrik ediyorum.

Ben Van *** ilçesinde yazıyorum kanunlara televizyonlarda geçen haberlere bakıyorum hasta tutuklu ve hükümlülerle ilgili haberler veriliyor herşey tospembe çok güzel görünüyor. işte televizyonlar çok önemli haber diye geçiyor cumhurbaşkanı onayladı 4oo hasta hükümlü tahliye oluyor vs.  halbuki gerçek öyle değil insanların bir nevi ölümleri garanti olmadan kimseye rapor verilmiyor hele hele istanbul Adli tıp kurumu tamamen hastaların gerçek durumundan alakasız ve canları istediği şekilde rapor hazırlayıp gönderiyorlar. MESELA BEN KENDİM GÖRDÜĞÜM İÇİN ANLATIYORUM BENİM BABAM 67 YAŞINDA SUÇSUZ BİR ŞEKİLDE İFTİRA YÜZÜNDEN 2 YILDIR *** KAPALI CEZAEVİNDE TUTUKLUDUR. BU SÜRE ZARFINDA KLL(KAN KANSERİ) HASTALIĞINA YAKALNDI, AYRICA PROSTATI MEVCUT VE DOKTORLAR BUNUNDA KAN KANSERİ OLDUĞUNU SÖYLEMEKTELER AMA BİR TÜRLÜ ONBEŞ GÜNDÜR HASTANEYE GÖTÜRÜLÜP PROSTAT BİOPSİSİ YAPILMAMIŞ. ARTI BUNLARA EK OLARAK KALP YETMEZLİĞİ MEVCUT BÜTÜN BUNLAR SABİTKEN İSTANBUL ADLİ TIP KURUMU İÇERDE KALMASI UYGUNDUR DİYE RAPOR VERMİŞ ŞÖYLEDE EKLEMİŞ KEMOTARAPİ UYGULANIRSA TEKRAR DEĞERLENDİREBİLİRİZ DİYE.

DÜŞÜNÜN HUKUKTAKİ ZİHNİYETE SUÇSUZ BİR İNSANI BUNCA HASTALIĞIA VE ÖLÜMCÜL HASTALIĞA RAĞMEN TUTUKSUZ YARGILAMAYA TAHAMMÜL ETMEYEN BİR YARGIÇ BU ÜLKEDE NE KADAR TUTUKLULUK SÜRELERİNİ KISALTABİLİR BUNU ADALET BAKANINA SORMAK GEREKİR. ŞUNU DEMEK İSTERİM CEZAEVLERİNDE ÖLÜMCÜL HASTALIKLARA YAKALANAN YÜZLERCE HASTA VAR FAKAT BU TAHLİYE BAĞŞEDİLENLER YA TORPİLLİ OLANLAR YADA ARTIK HALLERİ KALMAYAN İNSANLARDIR. ZATEN GÖRÜYORUZ ÇOĞU AMBULANSLA ÇIKIYOR. BENİM BU ÜLKEDE ADALETE ZERRE KADAR GÜVENİM KALMADI ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.  İYİ ÇALIŞMALAR

Yorum yazabilirsiniz (kaydolmaya gerek yok)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Sayaç

  • 270.068 ziyaret

Bu siteyi takip etmek, yeni eklenen yazıları e-posta mesajı olarak almak için e-posta adresinizi girin.

İletişim

Adres:
CİSST/TCPS
Katip Mustafa Çelebi Mah. Billurcu Sok. No:5/2
Beyoğlu / İSTANBUL

Telefon: 0212 293 69 82
Faks: 0212 293 69 82
Danışma: 0212 252 53 11

e-posta: hapistesaglik@cisst.org.tr
e-posta: info@cisst.org.tr

Web sitesi: tcps.org.tr
Web sitesi: cisst.org.tr  
Blog: hapistesaglik.com
twitter: @HapisteNet

 

 

%d blogcu bunu beğendi: