CISST Hapiste Sağlık

Hapishanelerdeki hastaların durumları, hakları, ihtiyaçları

Vücudu yanık Okan Duman hastaneye ring aracıyla mı taşınıyor?!

Tekirdağ Cezaevi’nde kendini yakan Okan Duman’ın sağlık durumuna dair ağır ihlal bilgisi, cezaevindeki arkadaşının kaleminden aynen aktarıyoruz:

“Cezaevi idaresi tarafından Teslimyet dayatılan bir siyasi tutuklu arkadaşımız OKAN DUMAN Şu an bulunduğumuz *** odasına getirilmeden Teslimyet ve ihanetçilik dayatıldığı için Bedenini ateşe vermiştir ve vucutunda 2 derecede yanıklar bulunmaktadır. Tedavisi yapılmak için hastaneye götürüldüğünde cezaevinin kendisine ait 2 adet Ambulansı bulunmasına rağmen Irkçı askerlerin bulunduğu ring aracıyla götürülmektedir. bu başlı başına bir işkencedir. Ring aracıyla hastaneye götürüldüğünde zaten bedeni yanık olan Arkadaşımız ring aracında giderken vucudu kanamaması için bedeni sarsılmadan gitmesi gerekirken öyle yapılmıyor arkadaş yanımıza geldiğinde vucudu kanlar içinde getiriliyor bu bir insanlık suçudur. Ambulansla götürülüp-getirilmesi gereken arkadaşımız işkence çektirilerek tedavisi yapılmaktadır. Aynı zamanda arkadaşımızı ring aracına bindirilmesine hiçbir asker yardım etmiyor tam aksine sürünerek kendin bin deyip alay ediyorlar yine Askerler Tarafından ölümle Tehtit edilmektedir ve onu Tedavisini yapan doktorlarda bu ırkçı askerlerden kalır bir yanı olmadan “Hem Devlete kurşun sıkıyorsunuz hem de sizi tedavi etmemizimi istiyorsunuz” diyerek Tedavisini gerektiği gibi yapmadan geri cezaevine getirilmektedir. Kısacası yani Doktordan askerine kadar hepsi insanlık bir yana ırkçı milliyetçi tutumlar sergilemektedirler bu davranışların bir an önce son bulması için gerekli çalışmalarınızı yapmanızı Taleb ve rica ediyorum Bu insanlık adına önemli bir noktadır bu sorunlarımızın artık görülmesini ve sorumluların Teşhir edilmesini ve gerekli çalışmalarınızı önemle vurguluyorum bu yaşanan sorunlar bende inanılmaz bir ruh halini oluşturmuştur bende ne yapacağımı bilmiyorum”


24 Ağustos 2012’de Tekirdağ Cezaevi’nden gönderilen bu mektubun sahibi adının açıklanmasını uygun bulup bulmadığı konusunda bilgi vermediği için adını yayınlamıyoruz.

Yorum yazabilirsiniz (kaydolmaya gerek yok)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Sayaç

  • 273.498 ziyaret

Bu siteyi takip etmek, yeni eklenen yazıları e-posta mesajı olarak almak için e-posta adresinizi girin.

İletişim

Adres:
CİSST/TCPS
Katip Mustafa Çelebi Mah. Billurcu Sok. No:5/2
Beyoğlu / İSTANBUL

Telefon: 0212 293 69 82
Faks: 0212 293 69 82
Danışma: 0212 252 53 11

e-posta: hapistesaglik@cisst.org.tr
e-posta: info@cisst.org.tr

Web sitesi: tcps.org.tr
Web sitesi: cisst.org.tr  
Blog: hapistesaglik.com
twitter: @HapisteNet

 

 

%d blogcu bunu beğendi: